Autorzy artykulów

marcin_buczkowskiMarcin Buczkowski

Jest absolwentem Uniwersytetu Jagiellonskiego. Od roku 2002 prowadzi indywidualną kancelarie adwokacką. W latach 2005 – 2007 był adwokatem stowarzyszonym z Kubas, Kos, Gaertner – Adwokaci sp. p. W latach 1998 – 2000 pracował w działach nieruchomości spółek Ahold Polska sp. z o.o. i Slovnaft Polska S.A.
Specjalizuje się w prawie obrotu nieruchomościami, obsłudze spółek prawa handlowego oraz prawie procesowym. Jego doświadczenia obejmują kompleksową obsługę związaną z komercjalizacją nieruchomości użytkowych oraz obsługę procesu inwestycyjnego.
Na zlecenie Klientów polskich i zagranicznych opracowywał opinie podatkowe dotyczące optymalizacji transakcji na rynku nieruchomości oraz udziałach w spółkach. Posiada doświadczenie związane z obsługą podmiotów notowanych na rynkach regulowanych (GPW) oraz nieregulowanych (New Connect). Wielokrotnie orzekał w sadach arbitrażowych, w tym Sadzie Arbitrażowym przy Krajowej Izbie Gospodarczej. Jest członkiem rad nadzorczych kilku spółek prawa handlowego. Mówi biegle po angielsku i rosyjsku.

piotr_gawlikPiotr Gawlik

Radca prawny. Absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie.
W latach 2005 – 2007 pracował w kancelarii „Kubas, Kos, Gaertner – Adwokaci”. Specjalizuje się w prawie gospodarczym ze szczególnym uwzględnieniem prawa spółek, prawa papierów wartościowych i prawa upadłościowego, jak również w prawie kontraktowym i cywilnym.
Ma bogate doświadczenie w projektowaniu i obsłudze międzynarodowych transakcji M&A, jak również projektów inwestycyjnych i korporacyjnych, w tym również na rynkach regulowanym i nieregulowanym. Zasiada w radach nadzorczych renomowanych spółek prawa handlowego, jak również – na zlecenie Klientów – pełni inne funkcje w strukturach tych podmiotów. Włada językiem angielskim i niemieckim.

jolanta_kaliszJolanta Kalisz-Krygowska

Adwokat. W 2009 roku ukończyła studia prawnicze na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego. Absolwentka Szkoły Prawa Amerykańskiego organizowanej przez Uniwersytet Jagielloński we współpracy z the Columbus School of Law of The Catholic University of America (JU-CUA American Law Program). Ukończyła także studia podyplomowe Akademia Spółek organizowane przez Szkołę Główną Handlową w Warszawie. Języki obce: angielski, niemiecki.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>